Paczki z Chin – cała prawda

0
63
Aramex

Polacy coraz częściej zamawiają paczki z Chin i nie ma w tym nic dziwnego. Kupowanie ze Wschodu na wiele zalet: produkty są znacznie tańsze, niż na naszym rynku i coraz częściej nie musimy martwić się ich jakością. Jedynym problemem, który możemy napotkać zamawiając paczkę z Chin, jest jej dostawa. Nie dość, że zazwyczaj trwa ona dosyć długo, to jeszcze musimy uważać, żeby nie zapłacić cła, które nierzadko przekracza wartość samej przesyłki. Jednak obecnie zaczyna się to zmieniać.

Ile trwa dostawa przesyłki z Chin?

Jeszcze niedawno bywało tak, że musieliśmy czekać na paczkę nawet do trzech miesięcy. Obecnie powstaje coraz więcej firm takich jak Aramex Polska, które znacznie przyspieszają ten proces. Co więcej, w zeszłym roku Ebay obiecał, że przesyłki ze Wschodu nie będą szły do nas dłużej, niż 18 dni. To spora zmiana, która sprawiła, że coraz więcej osób zamawia bezpośrednio od chińskich producentów. Zmieniają się też ceny przesyłek, bo obecnie coraz częściej można zamawiać z darmową dostawą lub taką, która kosztuje grosze.

Którą z dziesiątek firm kurierskich wybrać?

Nikt nie chce przepłacać za dostawę paczki, więc warto poświęcić dłuższą chwilę na wybór firmy kurierskiej, z której usług skorzystamy. Mało kto o tym wie, ale ich ceny za tą samą trasę mogą różnić się diametralnie, więc jeśli chcemy znaleźć najlepszą okazję, warto przejrzeć kilka z nich. Manualne wyszukiwanie firm może się jednak okazać sporym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą nam porównywarki firm kurierskich, takich jak Allekurier.pl, w których możemy bardzo szybko zobaczyć co nam się najbardziej opłaca. Można tam wprowadzić dokładną wagę przesyłki i odległość, jaką będzie musiała przemierzyć. Dzięki temu dostaniemy szczegółową wycenę dostawy, co sprawi, że z łatwością będziemy mogli wybrać najlepszą opcję.
Oprócz ceny, na pewno warto zwrócić uwagę na to, czy dana firma oferuje tracking paczek z Chin. To prosta usługa, dzięki której będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić gdzie jest nasza przesyłka i kiedy do nas dotrze. To duże ułatwienie, które sprawi, że nie będziemy musieli martwić się tym, czy przesyłka nie zagubiła się gdzieś w trasie. Tego typu usługi oferuje na przykład Aramex Polska, ale też dużo innych firm kurierskich. Informacja na ten temat powinna pojawić się na stronie internetowej danej firmy.

Jak to jest z tym cłem?

Obecnie cło nie jest czymś, czym musimy się jakoś specjalnie martwić, kiedy zamawiamy coś z Chin. Odkąd Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, większość przesyłek ze Wschodu nie jest oclona, a jeśli już coś zostaje objęte tą opłatą, wynosi ona najwyżej kilka, kilkanaście procent wartości paczki. Tak naprawdę bardzo niewiele produktów jest objęte wyższym cłem. Jeśli jednak obawiamy się dodatkowych opłat, zawsze warto sprawdzić dany produkt na stronie Systemu Informacji Taryfowej, gdzie uzyskamy informacje, które nas interesują. To dosyć istotne, jeśli nie chcemy być później zaskoczeni dodatkowym rachunkiem. Zazwyczaj jednak zupełnie nie ma się o co martwić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here