Ile trwa odprawa celna?

0
152
odprawa celna paczki ile trwa

Odprawa celna stanowi przykry obowiązek, przez jaki każdorazowo musimy przebrnąć, jeżeli jesteśmy zainteresowani spedycją towarów na rynki zagraniczne. istnienie odprawy celnej nie musi się jednak kojarzyć wyłącznie ze stresem, niewątpliwie stanowi ona dość przykry obowiązek, można jednak spokojnie ją odbyć.

Obowiązki przy odprawie celnej

Duży wpływ na to, ile trwa odprawa celna paczki z chin czy pochodzącej z innego kraju, gdzie taka odprawa jest konieczna, w dużej mierze wpływ ma to, w jaki sposób zapakujemy daną paczkę. Oczywiście można powiedzieć, że nie każda paczka jest taka sama, prawdopodobnie jedne będą budziły większe zainteresowanie celników niż inne. Co za tym idzie, konieczne jest odpowiednie oznakowanie i przygotowanie paczki. Jej zawartość, która często nie jest widoczna przez opakowanie ma bowiem wpływ na to, ile trwa odprawa celna, a również jakie będą jej koszty. Koszty przekazania paczki może się bowiem różnić nie jedynie ze względu na to, co znajduje się w danej paczce, ale również pod względem tego, do kogo jest ona adresowana. Dość popularną praktyką jest zatem odrobina nagięcia rzeczywistości w tej materii, która prowadzi do tego, iż teoretycznie deklaruje się, że paczka trafić ma do osoby z rodziny lub innej spokrewnionej, co nie zawsze koniecznie jest zgodne z prawdą. Reasumując jednakże, przy odprawie celnej paczki bardzo istotne jest przede wszystkim prawidłowe zadeklarowanie jej zawartości, które musi odbyć się w taki sposób, aby nawet najbardziej dociekliwa osoba pracująca na stanowisku celnika nie znalazła puntu zaczepienia, z którego mogłaby wywodzić swoje zastrzeżenia w stosunku do paczki.

Czas oczekiwania na odprawę celną

Odpowiedź na pytanie odprawa celna paczki ile trwa może zależeć od wielu czynników, w tym przede wszystkim od opisanych powyżej kwestii związanych z zawartością paczki czy prawidłowym jej przygotowaniem do transportu. Generalnie taki czas oczekiwania wynosi zazwyczaj kilka dni, w ekstremalnych przypadkach może on ulec wydłużeniu do kilku tygodni czy nawet do dłuższego okresu. Z takimi opóźnieniami powszechnie można mieć do czynienia przykładowo w okresie świątecznym, czy w innych terminach, kiedy nadawanych paczek będzie bardzo dużo, co za tym idzie osoby odpowiedzialne za ich sprawdzanie będą miały bardzo duże ilości obowiązków. Niestety, przy nadawaniu i odbieraniu paczek z krajów, w których spedycja rządzi się innymi zasadami niż w Polsce, nieco utrudnione jest również śledzenie przesyłek. Nawet jeżeli, czysto teoretycznie, sprzedawca będzie na tyle kurtuazyjny, aby udostępnić kupującemu numer przesyłki, często okazuje się, iż nie jest on w stanie sprawdzić losów paczki ze względu na nieznajomość języka i odmienny alfabet. Co więcej, taka paczka znajduje się zwykle w rękach więcej niż jednego przewoźnika, co również może stanowić znaczące utrudnienie przy jej śledzeniu. Reasumując można zatem stwierdzić, iż przy oczekiwaniu na paczkę pochodzącą z Chin należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ raczej nie potrwa to krócej niż miesiąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here