Chiny – Najtańszy kurier

0
31
Chiny Najtańszy kurier

Świat bardzo nam się skurczył. Kiedyś, Chiny to był nieosiągalny obszar na drugim końcu globu. Teraz – są tak samo daleko, ale równocześnie stały się dużo bardziej osiągalne. Podróż po azjatyckich krajach to już nie fanaberia. To zwykły sposób na spędzenie urlopu. Nikogo już nie zadziwia. Podobnie jest z paczkami. Teraz można wysyłać je za niewielkie pieniądze. Jak to zrobić? Jak wybrać najtańszego kuriera do Chin?

Co można wysyłać?

Do Chin można wysyłać różne rodzaje paczek. Począwszy od listów z dokumentami, przez małe przesyłki, aż po paczki ważące 70 kg. Chcąc wysłać taką przesyłkę koniecznie trzeba znaleźć najtańszego kuriera do Chin. Taka paczka przejdzie kontrolę celną, więc warto wcześniej zapoznać się z przepisami dotyczącymi dozwolonych przesyłek. Do Chin nie można wysłać rzeczy z bawełny, ze stali, sztucznych włókien, materiałów cyfrowych, które mogłyby zostać uznane za moralnie szkodliwe. Nie wolno też wysyłać nasion, nawozów, dodatków do pasz dla zwierząt. Trzeba też uważać z żywnością. Niektóre produkty mogą w składzie zawierać niedozwolone dodatki. Przed przygotowaniem paczki warto sprawdzić katalogi zakazanych produktów, które są regularnie publikowane przez Ministerstwo Handlu Chin oraz Chińską Administrację Celną. Osoby, które chciałyby wejść na chiński rynek ze swoim produktem muszą też zdobyć odpowiednie certyfikaty. Ich zdobycie to prawdziwe wyzwanie, bo chińska administracja nie rozpieszcza przedsiębiorców. Zdobycie certyfikatów i zgód na import jest dość trudne. Tym bardziej, że urzędnicy mają tendencję do utrudniania prowadzonych przez siebie spraw. Zdarza się, że są niekonsekwentni lub różnie interpretują te same przepisy. Szczególne problemy dotyczą przewozu filmów i zdjęć. Zgodnie z wymogami nie mogą być moralnie i kulturalnie szkodliwe. Ale co to znaczy? Dla Chińczyka i dla Europejczyka to dwie zupełnie różne rzeczy. Jednak osoba, której uda się wygrać batalię z urzędnikami – odkryje prawdziwe Eldorado. Chiny są spragnione nowych towarów. Zwłaszcza tych, które pochodzą z Europy. Ten wyjątkowo chłonny rynek może okazać się prawdziwą żyłą złota. Dlatego też należy zadbać o jak najniższą cenę za przewóz towaru na miejsce docelowe.

Kurier do Chin

Kurier może dostać się do Chin dzięki dwóm drogą. Może to być droga morska lub lotnicza. Oczywiście, samolot to szybsze rozwiązanie. Transport z Polski do Chin zajmuje Allekurierowi tylko 3 do 5 dni. Do tego czasu należy doliczyć też czas poświęcony na formalności związane z kontrolą celną. Na jej prędkość niestety, nie mamy wpływu. Transport morski zajmuje około miesiąca. Zazwyczaj jest też tańszy. Warto wiedzieć, że statki szybciej docierają do portu np. w Hamburgu niż do portu w Gdyni. W związku z tym, dobrym pomysłem może być zamówienie towaru z odbiorem w Niemczech.

Od drzwi do drzwi

Najtańszy kurier do Chin nie oznacza rezygnacji z wygody. Kurier może podjechać po przesyłkę bezpośrednio do nadawcy. W Chinach – trafi ona prosto w ręce adresata. To tak samo komfortowe rozwiązanie jak wysłanie przesyłki na terenie Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here